TOP 10 / Atrankos kriterijai / Kondicionierių atrankos kriterijai Printable version

Kondicionierių atrankos kriterijai

TOPTEN projektas pristato mūsų šalies rinkoje esančius efektyviausius buitinius kondicionierius oras-oras.

ecotopten.lt svetainėje atrinkti ir įtraukti į efektyviausių prietaisų sąrašus oro kondicionieriai atitinka Žymėjimo taisykles Nr. 626/2011 

Duomenų šaltiniai

Gamintojų skelbiami duomenys

Atrankos procesas

Prietaisai yra atrenkami atsižvelgiant į jų šaldymo efektyvumo indeksą SEER ir šildymo efektyvumo indeksą SCOP esant tai pačiai ar artutinei SEER vertei. Rikiavimo tvarką galima pasirinkti prietaisų lentelėje ties pasirinktu parametru esantį trikampį mygtuką.

Išlaidų elektros energijai skaičiavimas

Išlaidos konkretaus prietaiso per 10 metų suvartotai elektros energijai apskaičiuojamos taikant šiuo metu galiojantį elektros energijos kilovatvalandės kainą 0,114 Eur/kWh.

Šaldymo/šildymo galia (kW)

Didžiausia galima galia, naudojama šaldymo/šildymo režimais.

Šaldymo efektyvumas

Sezoninis energijos efektyvumoindeksas SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) parodo energijos naudojimo efektyvumą šaldant. Šis koeficientas apskaičiuojamas esant keletui apkrovos režimų remiantis Energijos žymėjimo taisyklėmis.Kuo aukštesnis SEER, tuo efektyvesnis prietaisas.

Šildymo efektyvumas

Sezoninis eksploatacijos koeficientas SCOP (Seasonal Coefficient of Performance) parodo energijos naudojimo efektyvumą šildant.Kuo SCOP aukštesnis, tuo prietaisas yra efektyvesnis.

Energijos efektyvumo klasė (šaldymas/šildymas)

Šaldymo ir šildymo režimų energijos efektyvumo klasės žymimos remiantis Žymėjimo taisyklėmis Nr. 626/2011 . Energijos žymėjimo klasės yra nuo A+++ iki G. Nuo 2014 metų sausio mėnesio į ES rinką nebetiekiami kondicionieriai, kurių efektyvumo klasė žemesnė nei B(šaldymas)/A(šildymas).

Elektros energijos suvartojimas šaldymo/šildymo režimais per metus kWh/metai

Remiantis Žymėjimo taisyklėmis, ekeltros energijos suvartojimas šaldymo/šildymo režimais per metus matuojamas kWh/metai (kWh/m.). Tai apskaičiuoti, vertinamos energijos sąnaudos veikiant 350 valandų šaldymo režimu ir 1400 valandų šildymo režimu.

Šaltnešis ir GWP

Šaltnešio pavadinimas ir jo įtakos pasaulio šiltėjimui per 100 metų potencialas (GWP – Global Warming Potential remiantis IPCC). Dažniausiai naudojamas fluorintas R410A šaltnešis, kurio yra aukštas GWP 1975. Šaltnešiai, kurių GWP yra 150 ir mažesnis, gali atitikti Ecodesign taisykles su šiek tiek mažesniu efektyvumu negu produktai su įprastais šaltnešiais. 

  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.