TOP 10 / Atrankos kriterijai / Vandens šildytuvų atrankos kriterijai Printable version

Vandens šildytuvų atrankos kriterijai

GRĮŽTI Į PRODUKTŲ KATEGORIJĄ

Informacija atnaujinta 2016-11-04

www.top-10.lt pateikia Lietuvos rinkoje parduodamų vandens šildytuvų (boilerių) atrankos kriterijus, kuriais remiantis sudaromas TOP-10 produktų sąrašas. Sąraše pateikiami efektyviausi rinkoje parduodami šildytuvai, kurie privalo atitikti atrankos kriterijus.

VANDENS ŠILDYTUVŲ GRUPAVIMAS

SUBKATEGORIJA
Elektriniai vandens šildytuvai, kurių talpa iki 100 litrų
Elektriniai vandens šildytuvai, kurių talpa 100-125 litrų
Kombinuoti vandens šildytuvai, kurių talpa 80 -125 litrai

Kiekvienas gaminys sisteminės analizės būdu vertinamas pagal tuos duomenis, kuriuos pateikia produktų gamintojai ir platintojai, vadovaudamiesi Europos Sąjungos teisės aktais. Bendradarbiavimas su gamintojais, importuotojais ir platintojais neturi jokios įtakos TOP-10 atrankos rezultatams. Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, būdama nepriklausoma nuo verslo vartotojų organizacija, garantuoja nešališkos, skaidrios ir atskaitingos informacijos pateikimą.

Karšto vandens gamybai šeimų ūkiuose naudojami įvairūs būdai, bet šiuo metu populiariausias būdas gaminti kaštą vandenį mūsų šalyje – naudojant elektrinius ir kombinuotus vandens šildytuvus, kurių talpa vidutiniškai yra 80-125 litrai. Kombinuoti vandens šildytuvai veikia naudodami elektros energiją ir energiją, gaunamą iš kieto kuro ar dujų katilo, kuriuo apšildomas būstas. Vandens šildytuvai, kurie energiją gautų iš atsinaujinančių energijos šaltinių mūsų šalyje kol nėra populiarūs, ir jų beveik nėra mūsų rinkoje, todėl, atrinkti ir pateikti vandens šildytuvai, atsižvelgiant į šiuos kriterijus.

Vandens šildytuvai turi nuolat palaikyti temperatūros reguliatoriumi nustatytą vandens temperatūrą, kad bet kuriuo metu, prireikus karšto vandens, vanduo būtų paruoštas naudojimui. Todėl vandens šildytuvo energijos suvartojimas karšto vandens ruošimui priklauso ne tik nuo suvartojamo vandens kiekio per parą, bet ir nuo suvartojamos energijos palaikyti norimai vandens temperatūrai – vadinamų šilumos nuostolių. Šilumos nuostolius lemia vandens šildytuvo konstrukcinės savybės ir medžiagų savybės, iš kurių šildytuvai pagaminti. Jei vandens šildytuvo sienelės nepakankamai storos ir sienelių užpildai panaudota nepakankamai mažą šilumos laidumą turinti medžiaga, tai tokiame šildytuve vanduo atvės greičiau ir reikės daugiau energijos šį vandenį nuolat pakaitinti, kad jo temperatūra būtų tokia, kokios mes norime. Esant tai pačiai ar labai panašiai šildytuvo konstrukcijai, tik didėjant šildytuvo saugojamo paruošto vandens kiekiui (pavyzdžiui, 80 litrų ir 300 litrų), šilumos nuostoliai didėja, nes didėja šildytuvo gabaritai, o tuo pačiu ir išorinio paviršiaus plotas, aplink kurį cirkuliuoja mažesnės nei šildytuve laikomo vandens temperatūros oras. Todėl elektrinių ir kombinuotų vandens šildytuvų energetinis efektyvumas nusakomas šilumos nuostolių dydžiu – kuo didesni šilumos nuostoliai per parą, tuo mažiau energetiškai efektyvus yra vandens šildytuvas.

Atrankos procesas:

1. Informaciją apie rinkoje esančius energetiškai efektyviausius savo produktus pateikia gamintojai, importuotojai ir pardavėjai. Bendradarbiaudami su gamintojais, tiekėjais, platintojais, nuolat atnaujiname gaminių sąrašus. Rinkai vystantis – vartotojui pateikiami vis efektyvesni gaminiai.

2. Pagal gautas gaminių charakteristikas apskaičiuojamos išlaidos elektros energijai. Skaičiavimai atliekami pagal formulę, kuri remiasi standartiniais matmenimis: pastovios nustatytos vandens temperatūros palaikymas 24 val. per parą (pašildomo iki reikiamos temperatūros vandens kiekio galima nevertinti, nes laikome, kad visą energiją šilumos šaltinis atiduoda vandeniui).

3. Elektriniai ir kombinuoti vandens šildytuvai rikiuojami pagal šilumos nuostolių dydį - nuo mažiausiai sueikvojančio, iki daugiausiai.

4.Vertindami prietaisus, atsižvelgiame į elektros energijos suvartojimą ir atmetame prietaisus, kurių šilumos nuostoliai viršija 1,2 kWh per parą.

5. Vidutinės rinkos kainos pateikiamos kaip kelių Lietuvoje veikiančių didžiausių platintojų pateikiamų gaminių kainų vidurkį. Visos rinkos kainos pateikiamos įskaičiuojant 21% PVM mokestį, bei neatsižvelgiant į pardavėjų taikomas nuolaidas ir vykdomas akcijas. Kainos apvalinamos iki dešimtainių skaičių.

Išlaidos elektros energijai

1. Buitinių prietaisų gyvavimo išlaidoms palyginti pasirinkome 5 metų naudojimosi jais terminą. Išlaidų dydis apvalinamas iki sveikųjų skaičių.

2. Išlaidoms apskaičiuoti taikome 0,12 eur tarifą už kilovatvalandę. Išlaidų dydis apvalinamas iki sveikųjų skaičių.

Energijos efektyvumas

Teisės aktai, reglamentuojantys elektrinių vandens šildytuvų rinką:

EN 16147: 2011. Title: Heat pumps with electrically driven compressors - Testing and requirements for marking of domestic hot water units.

ATKREIPIAME VISŲ VARTOTOJŲ DĖMESĮ, JOG ELEKTROS ENERGIJOS SĄNAUDAS GALITE SUMAŽINTI IŠJUNGDAMI VANDENS ŠILDYTUVUS, JEI IŠVYKSTATE TIK ILGESNIAM LAIKUI.

Informaciją teikia:

Valstybės institucijos

LR ŪKIO MINISTERIJA

VALSTYBINĖ VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBA

VĮ ENERGETIKOS AGENTŪRA

Prekybos centrai:

TOPOCENTRAS

ELEKTROMARKT

SENUKAI

AVITELA

ERMITAŽAS

Mielai kviečiame ir kitus prekybos centrus susisiekti su mūsų komanda info@top-10.lt dėl produktų, kurie taip pat atitinka TOP-10 atrankos kriterijus.

  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.