TOP 10 / Rekomendacijos / Rekomendacijos renkantis automobilį Printable version

Rekomendacijos renkantis automobilį

Atnaujinta: 2017-02-28

Energetika: Motorinės transporto priemonės, daugiausiai automobiliai sunaudoja apie trečdalį energijos. Nepaisant to, kad rinkoje atsiranda vis naujų, ekonomiškesnių transporto priemonių, sunaudojamos energijos kiekis didėja. Dėl aukštesnio transporto efektyvumo suvartojamos energijos kiekis dar neviršija išteklių.

Eco reitingai: Eco laipsniavimo sistema atsižvelga į neigiamus padarinius, kuriuos taip pat sukuria emisija ir triukšmas (daugiau  - skyriuje automobilių atrankos kriterijai). Top-10 pateikia 10 geriausių automobilių 7 kategorijose.

Varikliai ir degalai

Benziniai ar dyzelinia varikliai? Benzininis variklis sunaudoja daugiau kuro, nei sunaudoja dyzelinu veikiantys varikliai. Kaip bebūtų dyzeliniai varikliai išskleidžia ženkliai daugiau žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų. Lyginant dyzelinius ir benzininius variklius, pirmieji išleidžia kancerogenines ddaleles ir šešis kartus  daugiau azoto oksido. Dėl šios priežasties Topten komanda ir ATE organizacija ypatingai pataria naudoti dyzelinius automobilius, turinčius specialius dalelių filtrus. Visi top-10 dešimtukuose pateikti dyzelinių automobilių modeliai turi šį filtrą.

Dujos: Pagrindinis automobilių, varomų dujomis, privalumas – išskiriamas mažesnis CO2 kiekis, lyginant su dyzeliniais ir benzininiais automobiliais. Automobiliai, varomi bio dujomis, pagamintomis iš žalių atliekų, visiškai neišskiria CO2. Dujos sukelia apie 50% mažiaus neigiamos įtakos aplinkai lyginant su benzinu ir net 70% mažiau nei dyzelinas.

Hibridiniai varikliai: Automobiliai turintys hibridinius variklius veikia dviem principais: degimo varikliu ir elektriniu varikliu. Šie varikliai naudoja mažiau kuro ir išskiria mažiau kenksmingų aplinkai medžiagų. Važiuojant mažu greičiu, hibridiniai automobiliai varomi elektriniu varikliu, degimo varikliai įjungiami, kai reikia daugiau galios. Važiuojant nuokalne, degimo variklis išsijungia, o elektrinis tarnauja kaip generatorius – kraunamos baterijos ir valdomas automobilis.

Elektriniai varikliai: elektriniai automobiliai neišskiria jokių žalingų dujų bei triukšmo. Tačiau dujos ir CO2 išskiriamos gaminant elektros energiją. Jeigu elektromobilio baterijos pakraunamos  elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių (saulė, vėjas, vanduo), tokie automobiliai yra itin draugiški aplinkai. Baterijas kraunant yprastine energija, skaičiuojama, kad išleidžiama 130g CO2 vienam kilometrui, o tai sudaro didesnę dalį, nei naudojantis automobiliu su degimo varikliu.

Vairavimas

Patarimai, padėsiantys sutaupyti kuro ir pinigų:

  1. Vairuokite aukščiausia įmanoma pavara, kai pasiekiate aukščiausią greitį.
  2. Aukštesnę pavarą perjunkite, pasiekę 2500 apsisukimų, lėtindami, pavarą perjunkite kuo vėliau.
  3. Vairuokite tolygiai, venkite staigių stabdymų ir manervų.
  4. Visada galite naudotis viešuoju tvansportu, dviračių ar savo paties kojomis.
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast) disabled.

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.