TOP 10 / Rekomendacijos / Rekomendacijos renkantis dulkių siurblį Printable version

Rekomendacijos renkantis dulkių siurblį

Svarbiausi dulkių siurbliai elektros energijos suvartojimo atžvilgiu yra vertikalūs dulkių siurbliai su imontuotomis dulkių surinkimo talpomis. Europos Parlamento atlikto tyrimo duomenimis, Europoje kasmet parduodama apie 45 milijonų vienetų dulkių siurblių ir jų metinis sunaudojmas elektros energijos kiekis yra apie 120 Twh.

Dulkių siurblių galingumas per pastaruosius pernkiolika metų išaugo dvigubai. Daugelio jų galingumas svyruoja tarp 1500 ir 2700 W. Šiai dienai nėra įrodytas ryšys tarp dulkių siurblio galingumo ir valymo efektyvumo. Topten rekomenduoja keletą dulkių siurblių, kurių galingumas siekia apie 1200 W ar mažiau, tačiau šie pasižymi puikia valymo kokybe. Gamintojai sutinka, kad artimiausiu metu technologijomis bus siekiama sumažinti galingumą iki 750 W ir pateikti puikią valymo kokybę.

Skiriamos dvi rūšys dulkių siurblių:

 1. Dulkių siurbliai su talpykla (cilindriniai), turintys inertišką antgalį ir valantys naudodami siurbimo galią
 2. Vertikalūs dulkių siurbliai, turintys tiek šepečius antgaliuose, tiek valantys naudodami siurbimo galią

Energijos efektyvumas

Skiriami keli efektyvumo tipai dulkių siurbliuose:

 • Variklio galingumas: ir mechaninę energiją naudojantys dulkių siurbliai yra apie 90% efektyvesni
 • Maksimali orotraukos galia
 • Valymo kokybė/efektyvumas

Kiti svarbūs faktoriai:

Valymo kokybė (kilimo, kietos dangos. Nustatoma vadovaujantis EN 60312 standartais)

Galingumas

Elektros energijos sąnaudos (siurbiant 10m2 plotą (vadovaujantis EN 60312 standartais)).

Dulkių emisija (vadovaujantis EN 60312 standartais)

Triukšmas

Daugelis gamintojų reklamuoja didelio galingumo dulkių siurblius (virš 2500 W), tačiau Topten duomenimis, keletas mūsų sąrašuose pateikiamų dulkių siurblių, kurių galingumas siekia tik 1200 W pasiekia 80% ir 100% dulkių pašalinimo kokybę, atitinkamai valant kilimą ar kietą dangą. Dulkių emisija skiriasi priklausomai nuo to, kokios filtravimo sistemos naudojamos prietaise (filtro maišas, cikloninis filtras). Rodiklis 0.04 mg/m3 yra geras, o kai kurie Topten produktai pasiekia 0.0002 mg/m3. Triukšmo kontrolė žemiau 80 db yra lengvai pasiekiamas parametras.

Europos Parlamento atlikto tyrimo duomenys rodo, kas vidutinis namų ūkis patalpų siurbimui skiria apie 70 min per savaitę. Skiriamo laiko kiekis ir dažnumas priklauso nuo konkretaus namų ūkio. Tyrimas parodė, kad geresnė valymo kokybė galėtų sumažinti vartotojų įpročius valyti dažniau ar rečiau. Šiuo atveju, aplinką apsaugoti galima tik renkantis mažesnio galingumo dulkių siurblius.

Norint pasiekti ryškių energijos efektyvumo rezultatų, būtina griežtinti reikalavimus į rinką patenkantiems gaminiams. Vartotojai yra pripratę naudotis dulkių siurbliais apie valandą per savaitę ir šis įprotis nepasikeis net jeigu bus naudojamasi galingesniais dulkių siurbliais. Apribojus dulkių siurblių galingumą iki 1000 W (2013 m.) ir iki 750 W (2015 m.) Europa per metus sutaupys apie 550 TWh elektros energijos.

 • Currently 0 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast) disabled.

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.