TOP 10 / Rekomendacijos / Rekomendacijos renkantis nešiojamą kompiuterį Printable version

Rekomendacijos renkantis nešiojamą kompiuterį

Atnaujinta: 2017-02-28

PROCESORIAI

Vienas iš svarbiausių kompiuterių komponentų – procesorius (CPU), nuo jo priklauso kompiuterio sparta. Kitaip tariant – tai kompiuterio smegenys, reguliuojančios kompiuterio darbą. Nuo procesoriaus priklauso, kaip greit atsidarys programa, darbalaukis ir pan., bei kiek galėsite vienu metu jų atsidaryti arba dirbti nesustojant.

Rinkoje dominuoja du procesorių gamintojai – Intel ir AMD.

Apie Intel procesorius

Core i7 procesoriaus kompiuteriai  skirti vertinantiems ir ieškantiems itin spartaus kompiuterio žaidimams arba dirbantiems su grafinėmis (nuotraukomis, projektavimu, vaizdine, video medžiaga).

Core 2 Dou – labiausiai tobulinamas ir dažniausiai nešiojamuose kompiuteriuose naudojamas procesorius. Intel Core 2 Dou gamyba pagrįsta procesoriaus greičiu, galingumu bei dydžiu. Naujausias core 2 dou linijos procesorius CULVs (consumer ultralow-voltage procesors) veikia lėčiau, tačiau pasižymi energijos taupymu. Baterijos veikimo laikas nešiojamiems kompiuteriams ypač aktualus, kai tenka dirbti toliau nuo energijos šaltinio. Šie procesoriai paprastai komplektuojami itin plonuose (ultra thin), kur erdvė detalės komplektavimui yra ribota, o aušinimas ir baterijos veikimo laikas yra esminis kriterijus.

Intel Atom procesoriai pasižymi ribota galia, todėl  labiausiai tinka paprastiems, elementariems kasdieniniams darbams atlikti, tokiems kaip: elektroninis paštas, naršymas internete, paieškų vykdymas ar darbui su biuro programomis  (Open Office, MS Office).

Core 2Quad tipo procesorių našumas atsiskleidžia žaidžiant kompiuterinius žaidimus, arba yra  skirti multi apklikacijų valdymui vienu metu (multi-tasking).

Core 2 Solo – retai sutinkamas procesorius Lietuvoje, bet rinkoje tokių pasitaiko mažesnių pajėgumų, vieno branduolio procesorius. Tai tarpininis variantas tarp Intel Atom ir Core 2 Duo ULV procesorių. Paprastai jie komplektuojami į itin mažus ir plonus nešiojamus kompiuterius, kur mažas galingumas sąlygoja ilgesnį baterijos veikimą bei taupo vietą, kuri atitenka optiniams įrenginiams (DVD grotuvas).

Pentium Dual  Core. Vertinant pagal kompiuterių kainas, tokio tipo procesoriai komplektuojami į vidutinio brangumo  14“ – 15“ nešiojamus kompiuterius, kurių kainos vyrauja nuo 1800 – 2000 Lt. Ir

Celeron – naudojamas pigiuose kompiuteriuose. Jų našumas ženkliai mažesnis nei Pentium ar Core linijų.

Apie AMD procesorius

AMD Athlon X2 Dual-Core. Tai AMD gamintojo sukurta alternatyva Intel Core 2 Duo procesoriui, kurio kaina yra mažesnė. Lietuvoje AMD procesorių dažniausiai randama Toshiba ir HP komplektacijose. Kaina skiriasi nežymiai, jei lyginsime Intel ir AMD procesorius nešiojamuose kompiuteriuose.

AMD Athlon NEO. Athlon NEO procesoriai gaminami ploniems ir lengviems nešiojamiems kompiuteriams bei Netbook‘ams. Neo linija vienas naujausių AMD gaminys. Privalumai: ilgas baterijos veikimo laikas, bei mažas energijos naudojimas panašiai kaip Intel Atom. Deja, AMD vieno branduolio Neo serijos procesoriai šiek tiek brangesni nei konkurentų Intel Atom procesoriai, tačiau yra spartesni.

KIETIEJI DISKAI IR OPTINIAI DISKAI

Kietųjų diskų bei optinių įrenginių populiarumas mažėja, nes duomenis saugoti vartotojai gali ir interneto talpyklose.

Tradiciniai nešiojamų kompiuterių kietieji diskai (toliau HDD ) yra nebrangūs, taupantys vietą ir skirti saugoti duomenims bei programas, gaminami taip, jog yra atsparūs judesiams.  Tiek nešiojamų, tiek stacionarių kompiuterių HDDitin  išaugo talpos atžvilgiu ir nešiojamuose kompiuteriuose jau galima rasti 500 GB talpos diskus. Tačiau didelė talpa niekaip nesusijusi su disko kokybe ar jo sparta. Perkant kompiuterį, jei renkamės spartų ir greitą kompiuterį, reiktų atkreipti dėmesį ne tik į Procesorių, bet ir kietojo disko apsisukimų greitį (RPM). Pigesni (nors ir didelės talpos) yra 5400 rpm ir šiek brangesni,  bet tikrai spartesni yra 7200 rpm. Greitesnis diskas greičiau sunaudoja ir energiją, todėl patrumpina baterijos veikimo laiką. Tačiau greitas įrašymo laikas tampa ne toks jau svarbus, jei kompiuteris naudojamas daugiau  kasdieniniams darbams atlikti ar kaip komunikacijos priemonė. 7200 rpm labiau reikalingas dirbantiems su nuotraukomis, video dokumentais, architektams, projektuotojams, kuomet dokumentų dydžiai dideli. Įrašymo greitis tampa svarbus darbo kokybei bei efektyvumui.

SSD diskai (solid-state-drives) paprastai komplektuojami į itin mažus kompiuterius, arba sumaniuose (smart) telefonuose ar į kitus mažesnius įrenginius. Savo dydžiu šie diskai labai panašūs į SD korteles. Reikėtų prisiminti, jog šio tipo diskai yra daug brangesni nei didesnio dydžio kietieji diskai. SSD diskai gaminami be judančių dalių, todėl gedimas dėl judėjimo, ar duomenų praradimas kuomet atsiranda vibracija mažai tikėtina. Taip pat apsaugoti nuo perkaitimo.

  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.