Straipsniai

2018 Parengėme e-atmintinę verslui "Žalieji pirkimai"

Zalieji pirkimai

Ką apie žaliuosius pirkimus turi žinoti verslas? Kaip apskaičiuoti produkto gyvavimo ciklo sąnaudas? Ar tikrai žalieji produktai kainuoja brangiau? Atsakymą į šiuos ir kitus klausimus bei praktinius patarimus rasite šioje atmintinėje.

Naujos kartos dulkių siurbliai: svarbu ne galingumas, o efektyvumas

Nuo rugsėjo 1-osios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), įsigalios nauji ES reglamentai dulkių siurbliams, priimti dar 2013-aisiais metais. Lietuvoje parduodami dulkių siurbliai turės būti ženklinami nauja energijos efektyvumo etikete, o parduotuvėse nebeliks neefektyvių ir elektros energijos netausojančių dulkių siurblių. Tad kyla klausimas, jei ne į galingumą, tai į ką atkreipti dėmesį renkantis naują namų pagalbininką? Buitinės technikos ekspertas, „ACC Distribution“ pardavimų vadovas Lietuvoje, Dainius Jaudegis sutiko patarti.

Jei gąsdina sąskaitos?

sąskaitos pav

Jeigu kiekvieną mėnesį jus gąsdina gautos sąskaitos už elektros energiją, tuomet nedelsiant reikėtų pagalvoti apie buitinės technikos keitimą. Juk seni prietaisai sunaudoja per pus daugiau energijos nei šiuolaikiniai. Bet kaip žinoti, kuris pirkinys sutaupo, o ne atvirkščiai – tik padidina finansines išlaidas? Ekspertai sako, kad perkant buitinę techniką, visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į pirkinių ženklinimą.

Energijos taupymas

Energijos taupymas ir vartojimo efektyvinimas yra labai svarbus aspektas orientuotas į išlaidų bei emisijų mažinimą. Galima susidurti ir su tuo, kad efektyvus energijos vartojimas yra priskiriamas atskirai energijos rūšiai. Jei būtų kalbama apie šildymą yra paprastas pasyvus saulės energijos kaupimo būdus. Paprastai tie būdai yra įvardijami kaip pastatų orientavimas į pietinę pusę (bent 50-70% įrengtų pastato langų turi būti orientuoti į pietus), pastato statymas be įmantrybių (pastato dizainas turi turėti kuo mažiau atskirų atsikišusių paviršių), statybinių medžiagų pasirinkimas (pavyzdžiui, pietinėje pusėje rekomenduojama montuoti dviejų profilių langus, šiaurinėje bent trijų), šilumos užlaikymo ir pasisavinimo sistemos, medžiagos, turinčios pageidaujamą šilumos pralaidumą.

Investicijos į energiškai efektyvius namus

namas-pinigai

Lietuvoje energiškai efektyviu laikomas toks pastatas, kuriame energijos poreikiai yra santykinai maži, energija paskirstoma racionaliai, o dalis arba visa energija gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, t. y. neatsinaujinantys energijos šaltiniai naudojami minimaliai arba visai nenaudojami.
Pristatome Delfi portale pateiktą straipsnį apie tai, "Ką daryti, kad investicijos į energinį efektyvumą atsipirktų" 

ES šildymo ir vėsinimo strategija

Siūlome susipažinti su ES šildymo ir vėsinimo strategija 

namas-siluma

Ši strategija yra veiksmingo šildymo ir vėsinimo integravimo į ES energetikos politiką pagrindas, kuriuo remiantis visų pirma siekiama stabdyti energijos nuotėkį pastatuose, kuo labiau padidinti šildymo ir vėsinimo sistemų efektyvumą ir tausumą, remti efektyvų energijos vartojimą pramonės sektoriuje ir išnaudoti šildymo bei vėsinimo integravimo į elektros energijos sistemą privalumus. Prie strategijos pridedamas Komisijos tarnybų darbinis dokumentas, kuriame pateikta šio sudėtingo sektoriaus apžvalga. Sprendimai bus išnagrinėti šiuo metu rengiamose energetikos sąjungos teisės aktų peržiūrose.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija ir AB Lesto racionalaus elektros energijos vartojimo programa "Tiek, kiek reikia" KVIEČIA UŽDUOTI KLAUSIMUS EKSPERTAMS – apie tai, kaip sumažinti savo išlaidas elektrai ir nesudėtingai prisidėti prie aplinkos ir išteklių tausojimo.

Europos Sąjunga siekia padidinti energijos vartojimo efektyvumą

last

Europos Sąjungos institucijos yra užsibrėžusios tikslą — iki 2020 metų padidinti energijos vartojimo efektyvumą 20%. Šiam tikslui pasiekti Lietuva turi įgyvendinti 2010 metų Direktyvą dėl su energija susijusių gaminių suvartojamos energijos ir kitų išteklių ženklinant gaminį ir apie jį pateikiant standartinę informacija (Direktyva 2010/30/ES)

Geriausias pasirinkimas

Ženklu - "Geriausias pasirinkimas" pažymėtus prietaisus rekomenduojame Lietuvos vartotojams.

PATARIMAI VARTOTOJAMS

Kaip taupiau naudoti elektros energiją? Efektyviausius rezultatus atnešiantys praktiniai patarimai vartotojams.