Skalbinių džiovintuvų atrankos kriterijai

GRĮŽTI Į PRODUKTŲ KATEGORIJĄ

Informacija atnaujinta 2017-02-11

 www.top-10.lt pateikia Lietuvos rinkoje parduodamų skalbinių džiovintuvų atrankos kriterijus, kuriais remiantis sudaromas TOP-10 produktų sąrašas. Efektyviausi gaminiai turi būti ne žemesnės nei A energijos klasės. 

SKALBINIŲ DŽIOVINTUVŲ  GRUPAVIMAS

SUBKATEGORIJA Atrankos kriterijus
Iki 7 kg skalbinių Suvartoja ne daugiau nei 212 kWh elektros energijos per metus
Iki 8 kg skalbinių Suvartoja ne daugiau nei 235 kWh elektros energijos per metus
Iki 9 kg skalbinių Suvartoja ne daugiau nei 259 kWh elektros elektros energijos per metus

Kiekvienas gaminys sisteminės analizės būdu vertinamas pagal tuos duomenis, kuriuos pateikia produktų gamintojai, ir platintojai vadovaudamiesi Europos Sąjungos teisės aktais.  Rinkdami gaminių dešimtuką, mes atsižvelgiame į kitų 16 Europos Sąjungos šalių, dalyvaujančių projekte, pateikiamas rekomendacijas. Duomenis tikriname ir kitose nepriklausomose duomenų bazėse: pvz. Gfk. Vertindami produktus naudojamės www.topten.eu komandos 11 metų patirtimi. www.topten.eu konsultuoja mūsų ekspertus parenkant atrankos kriterijus, vertinant Europos Sąjungos rinką ir kitais klausimais.

Svarbu paminėti, jog projekte aktyviai dalyvauja ir patirtimi bei rekomendacijomis dalinasi partneriai iš JAV bei Kinijos.

Bendradarbiavimas su gamintojais, importuotojais ir platintojais neturi jokios įtakos TOP-10 atrankos rezultatams. Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, būdama nepriklausoma nuo verslo, vartotojų organizacija garantuoja nešališkos, skaidrios ir atskaitingos informacijos pateikimą.

Atrankos procesas:

  1. Informaciją apie rinkoje esančius energetiškai efektyviausius savo produktus pateikia gamintojai ir importuotojai. Bendradarbiaudami su gamintojais, tiekėjais, platintojais, nuolat atnaujiname gaminių sąrašus. Rinkai vystantis – vartotojui pateikiami vis efektyvesni gaminiai.
  2. Renkame tik informaciją apie tuos džiovintuvus, kurie priskiriami ne žemesnei nei A energijos klasės kategorijai.

     3. Pagal gautas gaminių charakteristikas išrenkami tik A++ bei aukštesnės energetinės klasės gaminiai.

     4. Gaminiai kiekvienos kategorijos sąrašuose automatiškai grupuojami pagal išlaidų energijos energijai dydį - nuo mažiau suvartojančio vieno džiovinimo (ciklo) iki daugiau. Pažymime, jog visi sąraše esantys gaminiai yra efektyviausi Lietuvos rinkoje.

     5. Vartotojas gali pasirinkti kitus grupavimo kriterijus, paspaudžiant raudoną rodyklę konkrečioje kriterijų eilutėje kairėje pusėje. Suteikiama galimybė rikiuoti gaminius didėjančia ar mažėjančia tvarka.

    6. Vidutinės rinkos kainos pateikiamos kaip kelių Lietuvoje veikiančių didžiausių platintojų pateikiamų gaminių kainų vidurkį. Visos rinkos kainos pateikiamos įskaičiuojant 21% PVM mokestį, bei neatsižvelgiant į pardavėjų taikomas nuolaidas ir vykdomas akcijas.

 Išlaidos elektros energijai

1. Buitinių prietaisų gyvavimo išlaidoms palyginti pasirinkome rekomenduojamą 10 metų naudojimosi jais terminą. Elektros energijos suvartojimas metams apskaičiuojamas taikant 160 skalbimo ciklų konstantą vieneriems metams. Skalbinių džiovintuvo energijos efektyvumas skaičiuojamas pagal Topten patvirtintą metodiką.

2. Elektros energijos suvartojimas per metus nustatomas remiantis ES energijos ženklinimu 392/2012. 

3. Išlaidoms elektros energijai apskaičiuoti taikome 0,114 Eur tarifą už kilovatvalandę.

Energijos efektyvumo klasės

Efektyviausi gaminiai turi būti ne žemesnės nei A++ energijos klasės. 

EU_energy_label_driers
Energijos efektyvumo žymėjimas  
Energijos klasė Energijos efektyvumo indeksas (EEI)
A+++ < 24
A++ 24 ≤ EEI < 32
A+ 32 ≤ EEI < 42
A 42 ≤ EEI < 65
B 65 ≤ EEI < 76
C 76 ≤ EEI < 85

Informaciją teikia:

Valstybės institucijos

LR ENERGETIKOS MINISTERIJA

VALSTYBINĖ VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBA

VĮ ENERGETIKOS AGENTŪRA

Prekybos centrai:

TOPOCENTRAS

ELEKTROMARKT

SENUKAI

AVITELA

ERMITAŽAS

Mielai kviečiame ir kitus prekybos centrus susisiekti su mūsų komanda info@top-10.lt dėl produktų, kurie taip pat atitinka TOP-10 atrankos kriterijus.

  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

© Copyright 2008-2016 Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija Atsakomybės ribojimas: Už svetainėje pateikiamos informacijos turinį atsakinga Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija. EASME ir Europos Komisija neatsako už pateiktos informacijos turinį ir naudojimą.