Energinio naudingumo sertifikatas

Visada, kai statote, praduodate, ar išnuomojate pastatus, jūs, kaip statytojas ar užsakovas turite pateikti pirkėjui arba nuomininkui energetinio naudingumo sertifikatą, kuris turi galioti ne ilgiau, negu 10 metų. Tokios nuostatos taip pat galioja ir parduodant ar išnuomojant pastato dalį (butą, ar kitos paskirties atskiras patalpas); tokiu atveju energetinio naudingumo sertifikatas yra išduodamas pačiame pastate, o naujos statybos pastatams ši procedūra turi būti atlikte prieš tai, kada namas yra tinkamas naudoti, o naudingumo energinė klasė negali būti žemesnė, negu C, jei statybą leidžiantis dokumentas yra išduotas po 2014-01-01, kitu atveju klasė negali būti žemesnė, negu energinio naudingumo klasė B.

Šiandien tikriausiai nieko nebenustebinsime teikdami, kad efektyvus energijos resursų naudojimas bei aplinkos taršos mažinimas yra pirmaeilis šios dienos uždavinys. Kaip viena iš priemonių šiems tikslams pasiekti yra pastatų energinio naudingumo sertifikavimas.

Pasistačius naują būstą, norint jį paduoti ar išnomuoti, visada yra privalomas energinio naudingumo sertifikatas. Be šio sertifikato to atlikti negalėsite. Būtent mes jau daug metų dirbame šioje srityje, todėl drąsiai kreipkitės į mus nedelsiant. Kylant klausimams dėl energinio naudingumo sertifikatų, susisiekite su mumis, mes be jokių problemų atsakysime į jūsų klausimus.

Su mumis susisiekti galite tel. 8 686 53020, arba elektroniniu paštu: info@ksk.lt.

Energinio naudingumo sertifikavimas yra gan sudėtingas, todėl automatiškai kyla labai daug klausimų. Mes tikimės, kad žemiau pateikti atsakymai bus jums aiškūs.

Kam privalomas Energetinio naudingumo sertifikatas?

Procesas, kurio dėka nustatomas pastato energijos suvartojimas yra vadinamas energetiniu sertifikavimu. Kiekvienam įstatymiškai tvarkingai įvertintam pastatui yra nustatomas energijos suvartojimas. Energinio naudingumo sertifikato įstatymas teigia, kad įvertintam pastatui turi būti paskiriama energinio naudingumo klasė (jos yra skirstomos nuo A iki G), o tam patvirtinti yra suteikiamas sertifikatas. 2013 m. sausio 9d. Priimti nauji įstatymai nurodo, kad norint parduoti arba išnuomoti nekilnojamąjį turtą, reikia nurodyti jo energijos suvartojimą.

Nekilnojamojo turto savininkas energinio sertifikato dėka, gali parduoti būstą brangiau, jeigu jis yra įvertinamas aukštesne energine klase.

Energetinis sertifikavimas atliekamas pagal tokią tvarką:

·        Norint gauti energinio naudingumo sertifikatą, jūs primiausiai turite susisiekti su mumis telefonu (8 686 53020), arba elektroniniu paštu info@ksk.lt.  Jums reikia pateikti prašymą ir atsiųsti pastato dokumentus.

·        Jums atsiuntus pastato dokumentus, mes atvykstame vykdyti pastato apžiūrą.

·        Peržiūrime gautus dokumentus: pastato projektą ir kadastrinių matavimų bylą.

·        Atliekami energinio sertifikacimo darbai – skaičiuojamas energinis naudingumas, duomenys perduodami jums, taip pat nustatomi veiksniai, kurie galėtų pagerinti energini naudingumą.

·        Energetinio naudingumo sertifikatai yra išduodamas per 1-5 dienas, po sertifikavimui atlikti reikalingų dokumentų pateikimo dienos. Energinio naudingumo sertifikavimas yra priduodamas registrų centre, po to, kai visos procedūros yra atliktos, tuomet mes galime išduoti sertifikatą.

·        Atminkite, kad energinio naudingumo sertifikatas galioja ne ilgiau kaip 10 metų nuo jo išdavimo.

Pastatai, kurių naudingasis plotas yra didesnis, negu 1000 kvadratinių metrų: viešbučiai, administracinės patalpos, prekybos, palaugų, maitinimo, transporto, kultūros, mokslo, gydymo ir poilsio paskirties pastatuose turi būti viešai matomas energinio naudingumo sertifikatas, jis taip pat turi būti labai gerai įžiūrimas ir ne senesnis, negu  10 metų.

Energinio naudingumo sertifikato kainos nustatymas

Energinio naudingumo sertifikato kainos nustatymas kiekvienam yra skirtingas – kaina priklauso nuo naudingo ploto bei šių kriterijų:

1.      Pastato paskirties ir sudėtingumo;

2.      Sertifikavimo trukmės;

3.      Ar klientas pateikė visus dokumentus bei ar jie pilnai užpildyti;

4.      Pastato vietos;

5.      Paslaugos teikimo pastovumo.

Taip pat, labai svarbu atkreipti dėmesį į šalčio tiltus. A, A+ ir A++ klasės pastatams, dažnai reikia paskaičiuoti ilginius-šiluminius tiltelius. Šiluminiai tilteliai – tai vietos, kuriuose jungiasi skirtingos molekulės. Puikus pavyzdys gali būti riba tarp langų ir sienos, stogo ir sienos ir t.t. Kuo jų yra daugiau, tuo pastatas yra sudėtingesnis, o būtent nuo to ir priklauso kiek kainuoja  buto ar namo energetinis sertifikavimas.

 

Šiluminių tiltelių skaičiavimas

Užsiimame pastatų šiluminių …